A leglassúbb ütemben fejlődő térségek közé tartozik Háromszék, az Országos Gazdasági Előrejelzési Bizottság jelentése szerint azon hat megye egyike, melyek a legkésőbb lábalnak ki a válságból. A sereghajtók között áll Bihar, Szilágy és Szatmár is, az éllovas pedig a főváros térségén kívül Kolozs, Brassó és Szeben megye.
Az előrejelzésekkel foglalkozó bizottság a 2011-re várható fizetéseket, no meg a lehetséges gazdasági növekedés mértékét hasonlítja össze, és adataiból kitűnik, megyénkben alig 1097 lej lesz az átlagbér, legfeljebb 0,8 százalékkal növekszik a gazdaság, és igencsak nehéznek ígérkezik számunkra a válságból való kilábalás. Majdnem kétszer ennyit keresnek a fővárosban élők, az ország számos megyéjében másfélszer akkora az átlagbér, mint Háromszéken, és vannak megyék, ahol 2–2,5 százalékos növekedés lehetséges.
A gazdasági elemzők magyarázattal is szolgálnak: a válságból való kilábalást jelző élénkülést az export, a termelékenység, no meg a fogyasztás növekedése jelzi, nem csoda, hogy a "vágtázó" megyék között szerepel Kolozs a Nokia gyárával vagy Argeş a Dacia üzemmel, máshol pedig külföldre termelő nagy multinacionális cégek javítják a mutatókat. Nem véletlen az sem, hogy épp ezekben a megyékben nagyobb az átlagbér, így a vásárlóerő, a fogyasztás, s mindez további, nem is kismértékű növekedéshez vezet. Ugyanaz mutatkozik meg az ország megyéi esetében, mint az európai államoknál: a versenyképes iparral rendelkezők sokkal könnyebben vészelték át a világválságot, lakóik életét kevésbé befolyásolta a visszaesés, míg az elmaradottabb vidékek legszegényebbjei még nyomorultabbá váltak az elmúlt két évben.