Iskolát, óvodát, orvosi rendelőt és tanítói lakást magában foglaló épületet avattak hét végén Hodgya faluban a Magyar Ökumenikus Segélyszervezetnek köszönhetően. Az ünnepélyes avatón részt vett a segélyszervezet két jószolgálati nagykövete, Lévai Anikó és Kovács Kokó István. ,,Közel 140 millió forintot költöttünk a térségben segélyezésre, újjáépítésre" ― közölte Lehel László, a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet igazgatója. A magyarországi protestáns egyházak által létrehozott segélyszervezet az elsők között jelentkezett a térségben a 2005 augusztusában pusztító árvíz után, hogy a maga lehetőségeihez mérten enyhítsen a bajbajutottak helyzetén.
A szociáldemokraták nem szavazzák meg
Cristian Diaconescu, az SZDP szóvivője tegnap kijelentette: a szociáldemokrata honatyák nem szavazzák meg ma a demokraták által kezdeményezett egyszerű bizalmatlansági indítványt, mivel úgy vélik, ez a DA Szövetségen belül az NLP és a DP közötti hatalmi harc eszköze.
Hamis érettségik a pécsi határőrségnél
Háromra emelkedett azoknak a határőröknek a száma, akikről kiderült, hogy hamis az érettségi bizonyítványuk. A határőrség pénteken közölte, hogy a Pécsi Határőr Igazgatóság két munkatársa távozni kényszerült, miután a napokban kiderült, hogy hamis az érettségi bizonyítványuk. Aznap hozzákezdtek a határőrség kötelékében szolgáló, érettségivel rendelkező kollégák bizonyítványainak vizsgálatához. A vizsgálat mintegy 7000 főre terjed ki.
Koszovó ,,bizonyos fokú függetlensége"
Az amerikai elnök szerint nem lehet a végtelenségig tárgyalni Koszovó jövendő státusáról. George Bush tegnap Tiranában Sali Berisha albán kormányfővel tartott közös sajtóértekezletén leszögezte: a tárgyalások céljaként a Koszovónak adandó, ,,bizonyos fokú függetlenséget" kell kitűzni. ,,Kérdés, hogy lehet-e végtelen párbeszédet folytatni egy olyan témáról, amelyet már eldöntöttünk" ― mondta az amerikai elnök, és hozzátette: ,,Sajnálom, hogy nem teljesültek a Koszovóval kapcsolatos várakozások. Éppen ezért lendítünk a folyamaton." * Több ezren tartottak tegnap rokonszenvtüntetést Tiranában Bush elnök mellett, akinek személyében első ízben látogatott a Fehér Ház ura Albániába. A látogatás során emlékéremmel tüntették ki, utcát neveztek el róla, és bélyeget adtak ki az arcképével.
Bush vatikáni melléfogásai
XVI. Benedek pápa szombaton délelőtt a Vatikánban magánkihallgatáson fogadta George Bush amerikai elnököt és feleségét. George Bush és XVI. Benedek pápa most először találkozott egymással. Az audiencia előtt és után készült televíziós felvételek elárulták, hogy az amerikai elnök többször ,,Sir"-nek (Uram) szólította a pápát a protokoll szerint neki kijáró ,,Your Holiness" (Szentséged) helyett, és ezt az olasz média azonnal diplomáciai melléfogásként értékelte, akárcsak azt, hogy Bush a találkozó során ,,texasi módon" keresztbe tett lábbal ülve társalgott a katolikus egyházfővel.
Franciaországi parlamenti választások
A választásra jogosult 44,5 millió francia állampolgár 22,56 százaléka járult az urnákhoz tegnap délig a francia nemzetgyűlési választások első fordulójában; ez közel három százalékkal magasabb, mint öt évvel ezelőtt. A déli részvételi arány ugyanakkor jóval alacsonyabb, mint az elnökválasztás április 22-én megtartott első fordulójában (31,21 százalék) volt. A parlamenti választásokon a távolmaradás hagyományosan jelentősebb Franciaországban az elnökválasztáshoz képest.
Londoni cáfolat CIA-ügyben
A brit rendőrség saját vizsgálata alapján cáfolta emberjogi szervezetek azon vádját, hogy az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) terrorgyanús személyeket szállító titkos járatai több száz alkalommal leszálltak volna nagy-britanniai repülőtereken. Az Amnesty International (AI) szerint ugyanakkor az Európa Tanács (ET) átfogó jelentése bizonyítja a széles körű európai―amerikai összejátszást a titkos CIA-akciók ügyében. Az AI a lengyelországi és romániai titkos CIA-fogdákról szóló ET-jelentés kapcsán szombaton Londonban külön állásfoglalást adott ki, amely szerint ,,immár egyértelmű Európa bűnrészessége" az ügyben.