Két kormányban beszélhetnek a ciántechnológiáról

2011. november 3., csütörtök, Közélet

Nemcsak Verespatakon, hanem egész Európában meg kell akadályozni a cianidos bányászati technológia alkalmazását – jelentette ki Áder János fideszes európai parlamenti (EP) képviselő tegnap Budapes­ten, Kelemen Hunor RMDSZ-elnök keddi levelére reagálva.

Áder szerint a levélből az derül ki, hogy van tárgyalási készség az RMDSZ részéről – amely még nem kötelezte el magát az ügyben –, méghozzá kormányzati szintű tárgyalási készség a probléma további megoldására. "Innen­től a labda a két kormány térfelén pattog" – fogalmazott, és hangsúlyozta: Ma­gyar­országon ritkán látott politikai egyetértés van a cianidos bányászati technológiák betiltásában, amit jól példáz a magyar parlamentben született határozat. Meg­je­gyezte, ugyanilyen politikai többséget sikerült elérni az Európai Parla­mentben is. * Kelemen Hu­nor a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportjához intézett, kolozsvári keltezésű levelében azt írta: az RMDSZ majd megfontolja, milyen álláspontra helyezkedjék, ha a verespataki bányaprojekt környezetvédelmi hatástanulmányának elemzésére kijelölt bizottság úgy véli, hogy a projekt teljesíti az EU-normatívákat, valamint a romániai környezetvédelmi tárca által kiszabott mutatókat, és a kormány fontosnak tartja a beruházás megkezdését. Kelemen Hu­nor úgy véli, hogy a verespataki bányaprojekt körül kialakult aggályok megbeszélésére a régóta esedékes, közös román–magyar kormányülés biztosíthatna meg­felelő keretet.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint ki volt a legrosszabb miniszterelnöke Romániának az elmúlt években?
















eredmények
szavazatok száma 744
szavazógép
2011-11-03: Közélet - :

Vita az alkotmánymódosításról

Ne legyen nemzetállam
Törölné a nemzeti jelzőt az alkotmánynak a román állam jellegét meghatározó szakaszából az RMDSZ, amelynek képviselőházi frakciója kedden beterjesztette az alkotmánymódosítással kapcsolatos javaslatait.
2011-11-03: Belföld - Demeter J. Ildikó:

Belföldi hírek

Milliárdos munkálatok nulla szinten
Összeállította az EU által finanszírozott 60 legsürgősebb romániai beruházás listáját a kormány. Bár összértékük több mint 7 milliárd eurót tesz ki, a legtöbb terv kivitelezési állapota alig haladja meg a nulla százalékot, ezt szeretnék legalább 5–10 százalékkal növelni a jövő év végéig.