A napirendben egyéves beszámolóként szerepelt, de közel négyévi elvégzett munkát és a következő évek terveit sorolta fel beszámolójában Antal Árpád polgármester a csütörtöki tanácsülésen. Az utána következő kiértékelésen Ivan Nicolae fanyalgott kissé a "kampánybeszéd" miatt, Rápolti István pedig szóvá tette, hogy a két falut megint kifelejtették, pedig ott is jelentős beruházások történtek – egyéb kifogás azonban nem hangzott el, és a jóváhagyás egyöntetű volt, ellenszavazat és tartózkodás nélkül.
Kezdődött a jövőkép azzal, hogy Sepsiszentgyörgy – ha így folytatja a pályát, amelyen elindult – pár év múlva Székelyföld fővárosa is lehet, hiszen kulturális és ifjúsági vonatkozásban már most az, a főleg számunkra fontos észak-erdélyi autópálya pedig segít közeledni a Nyugathoz, elsősorban pedig Erdély fővárosához, Kolozsvárhoz. Megoldani való feladatok ugyan mindig lesznek, de Háromszék központjában egyre több a zöldövezet, egyre jobb az infrastruktúra, és az elmúlt négy évben a gazdasági válság ellenére is szépen gyarapodott a város. Évről évre nőttek a saját bevételek, 2008-ban 45,9 millió lej folyt be, 2011-ben 52,1 millió – a város intézményeinek fenntartása pedig 42,9 millió lejbe kerül, azaz éves átlagban 6,6 millió lej maradt fejlesztésre, euróban (durván számolva) 1,5 millió. Ehhez bő 90 millió eurót tettek hozzá különféle uniós pályázatokból, kormányprogramokból és a kormány tartalékalapjából, ami 60 éves ugrást jelent, tehát van, amivel büszkélkedni. Néhány fénykép kíséretében említette a polgármester az 550 éves város rendezvénysorozatot, az út- és járdajavításokat, a hőszigetelési, lakásépítési, vízvezetési, csatornázási, közvilágítási munkálatokat, játszóterek, parkolók kialakítását, a Mikó bővítését, a kicsi épület tatarozását, na és azt is, ami ezután készül el: a városi strandot (ennek felújítását úgy tervezik, hogy az úszómedence is megmaradjon, és élményfürdő is legyen), az új rendezvénycsarnokot, a szépmezői ipari parkot és két, a Székelyföld határait is átlépő új intézmény, az Erdélyi Magyar Könyvgyűjtemény és az Erdélyi Képzőművészeti Múzeum létrehozását. Elmondta azt is, hogy a köztudatban élő kép ellenére Sepsiszentgyörgyön a munkanélküliség átlaga az országos átlag fele (jelenleg mintegy 3 százalék, ami 1289 munkanélkülit jelent, közülük 640 kap segélyt), és a bérek is emelkednek, noha valóban alacsonyak még. Szólt még az ingyenkonyha és a Zathureczky Berta Öregotthon korszerűsítéséről, és végül megköszönte a tanács hozzáállását, hiszen "egyetlen nagyobb tervünket sem gáncsolták el, bár volt olyan, amelyet csak harmadik nekifutásra fogadtak el". Hangsúlyozta: egyetlen beruházás sem történt hitelből, és továbbra is az a cél, hogy ne az emberek zsebéből vegyék ki a pénzt; a város adóssága is csökkent négy év alatt, és egyetlen hitelszerződést kötöttek, amelyet azonban még nem használtak fel.
Az elhangzottakat Rápolti István a kilyéni és a szotyori iskola, óvoda, kultúrotthon megújulásával, az ivóvízvezeték kiépítésével egészítette ki, Miklós Zoltán pedig azzal, hogy Kovászna megye tavaly országos első lett a bevételek növekedésében: 22 százalékkal nőtt a jövedelem, miközben az országos átlag 7,2 százalék. És a szentgyörgyi átlag a megyeinél is jóval magasabb. A fejlődést, ennek örvendetes ütemét az MPP részéről Bálint József alpolgármester és Gazda Zoltán is elismerte, Valeriu Şerban (DLP) pedig azt emelte ki, hogy ez a sokat szidott kormányzás mégis eredményes tudott lenni.
Ivan Nicolae a város egészségügyi és oktatási helyzetéről is szeretett volna valamit megtudni, és több konkrét adatot kért, de végül ő is elfogadta a jelentést. Az utolsó napirendi pontnál ismét kifejezte elégedetlenségét: azért, mert a tanácsi kitűzőjén nem szerepel, hogy ellenőrzési joga van, mert kávét kér, és a szomszédjának hoznak teát, mert nem mindenki fogadja a köszönését, mert az utcanév-változtatással fölösleges költségbe verték az embereket (a románok egyesülete ugyanis megtámadta a magyar elnevezéseket), mert a rendőrség képtelen megakadályozni a falopást Szemerján, mert a háborús hősök temetőjében diszkriminatívnak ítéli a (kétnyelvű) feliratot, és mert az általa kezdeményezett határozattervezetek nem kerülnek napirendre – ezért egyébként bűnvádi panaszt is tett a polgármester ellen. A sort Rodica Pîrvan folytatta: ő a befagyott Honvéd-kút, a csendőrség melletti befejezetlen tömbház, a Tavaszy Sándor utcai kazánház romjai és a tömbháza előtt kivágott fák miatt emelt szót. Takó Imre egy járdával egybefolyó útszakasz veszélyeire figyelmeztetett, és fájlalta, hogy a ráfordítások ellenére sem üti a szintet a város foci-, kézilabda- és kosárlabdacsapata, Miklós Zoltán azonban kiemelte a futsalcsapat eredményeit; Mădălin Guruianu a Reflex Nemzetközi Színházi Biennálét méltatta. A tanácshatározatokat amúgy ellenvetés nélkül, legtöbb három tartózkodással fogadta el a testület.