A mesék szárnyán, két nyelven

2015. július 24., péntek, Nyílttér

Magyar és román anyanyelvű háromszéki gyermekeknek szervezett etnikumközi mesetábort a Kovászna Megyei Művelődési Központ és Kovászna Megye Tanácsa július 13–18. között a csernátoni Hanna Panzióban. A 39 résztvevő – 8–10 éves diákok – Barótról, Olasztelekről, Székelyszáldobosról, Ozsdoláról, Csernátonból, Kézdialbisból, Csomakőrösről, Barátosról, Zaboláról, Kökösből, Sepsiszentkirályból, Sepsiszentgyörgyről érkezett, a szervezők pedig több játékosan felépített mesehelyzetet teremtettek, amelyekben a gyermekek megtapasztalhatták az együttműködés fontosságát, a népmesei mintákat hasznosítva erősítették, fejlesztették saját személyiségüket, és megtanulták elfogadni/befogadni a másságot.

A közös játékok, kiscsapatos feladatok, mesebarangolások, kalandtúrák, esti mesék mind-mind azt a célt szolgálták, hogy a népmesék segítségével közelebb kerüljenek egymáshoz.
A gyermekek címereket és zászlókat készítettek, fantázianeveket adtak maguknak. Így történt, hogy a Bűvös Macskák, az Arany Almák, az Almarózsák, a Táltos Orcálótor és a Vörös Pegazus csapatok hitükkel, bátorságukkal és kitartásukkal visszaszerezték az elveszett meséket, meggyengítették és legyőzték az Ika-vári sárkányt, facsemetéket ültettek, hogy meseládát szerezhessenek, amit aztán a Haszmann Pál Tájmúzeumban meg is festettek. Meghallgatták a sárkánykígyó legendáját, körbejárták a múzeumot, hogy utána felkutassák és megfejtsék, hogyan is éltek a régi emberek.
Elkészítették a mesetarisznyát, a varázslabdát, pólót maguknak batikoltak, és mindeközben töretlenül és szorgalmasan varrogatták a közös mesetakarót, amelyben kis lelküket fércelték össze, valamint egy közös, jobb jövő reményét, ahol egymást elfogadva, békességben és szeretetben lehet együtt élni.
Péter Orsolya

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Mit gondol, véget ér-e idén az ukrajnai háború?









eredmények
szavazatok száma 1349
szavazógép
2015-07-24: Nyílttér - Demeter J. Ildikó:

60 éves véndiák-találkozó

Volt egyszer egy iskola, amely csak öt évig működött, egykori diákjai azonban ma is őrzik emlékét. A sepsiszentgyörgyi Építészeti és Tervgazdasági Műszaki Középiskola 1950-ben jött létre és 1955-ben szűnt meg, azaz mindössze két évfolyam, azaz négy osztály végzett padjaiban. A második és utolsó rendben érettségizők számára már hagyomány, hogy minden év júliusának első szombatján – 1990 óta közösen – osztálytalálkozót tartanak, amit az idén akár gyémánttalálkozónak is nevezhetünk, mert kereken 60 éve búcsúztak el attól az intézménytől, amely négy évig otthonuk volt.
2015-07-24: Belföld - :

Hírsaláta

FRUNDA BESÚGÓ VOLT? Frunda György, az RMDSZ prominens politikusa, Victor Ponta miniszterelnök tanácsosa a Securitate besúgója volt – derült ki a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (SIVOT) kutatásaiból – állítja az Itthon.ma portál a Bursa című lapra hivatkozva. A portál elég részletesen átveszi a román nyelvű lapban leírtakat, amelyekhez egyébként a SIVOT dokumentumait is csatolták a szerzők.