Újabb volt miniszter a hálóban

2015. július 24., péntek, Belföld

Őrizetbe vette tegnap az Országos Korrupcióellenes Ügyészség Gab­riel Berca volt belügyminisztert. A több pártot is megjárt politikust befolyással való üzérkedéssel és csúszópénz elfogadásával gyanúsítják.

Berca, aki jelenleg a Románia Haladásáért Országos Szövetség soraiban tevékenykedik, az évek során több magas rangú funkciót is betöltött, a belügyminiszteri tisztségen kívül Traian Băsescu volt elnök tanácsadója és a Demokrata Liberális Párt szenátora is volt. A vádhatóság azzal gyanúsítja, hogy Berca egy közvetítőn keresztül 185 ezer eurót követelt egy üzletembertől cserébe azért, hogy közbenjárjon a kormánynál, utaljanak ki támogatást egy Bákó megyei település önkormányzatának, amelynek a vállalkozó cége által elvégzett munkálatok ellenértékét kellett volna kifizetnie ebből a támogatásból. A munkálatok értéke elérte az 5,6 millió lejt. Az ügyészség szerint alapos a gyanúja annak, hogy Berca saját magának és akkori pártjának követelte ezt a pénzt, amelyet több részletben meg is kapott. A vádhatóság szerint mindez 2010 és 2012 között történt.
Ebben az ügyben Mihai Banu liberális párti képviselő is érintett. Őt július elején előzetes letartóztatásba helyezték. A vád szerint 270 ezer eurót kért egy üzletembertől azért, hogy hasonló ügyben közbenjárjon a kormánynál.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Ön szerint ki volt a legrosszabb miniszterelnöke Romániának az elmúlt években?
















eredmények
szavazatok száma 718
szavazógép
2015-07-24: Belföld - :

Hírsaláta

FRUNDA BESÚGÓ VOLT? Frunda György, az RMDSZ prominens politikusa, Victor Ponta miniszterelnök tanácsosa a Securitate besúgója volt – derült ki a Securitate Irattárát Vizsgáló Országos Tanács (SIVOT) kutatásaiból – állítja az Itthon.ma portál a Bursa című lapra hivatkozva. A portál elég részletesen átveszi a román nyelvű lapban leírtakat, amelyekhez egyébként a SIVOT dokumentumait is csatolták a szerzők.
2015-07-24: Belföld - :

Antal: Még korai a választásról beszélni

Megközelítőleg tizenegy hónap van még hátra a jövő évben esedékes önkormányzati választásokig, ezért nem igazán foglalkoztat jelen pillanatban ez a kérdés – jelentette ki tegnap újságírói kérdésre Antal Árpád polgármester. Az elöljárót Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdai sepsiszentgyörgyi látogatása kapcsán kérdezték, amely során a politikus a szövetség polgármestereivel egyeztetett.