,,Közös csapatot kellene létrehoznunk, mely felméri a pontos helyzetet, hány család él ott, milyen körülmények között, hány házra lenne szükség. Az első megbeszélt időpontra nem jöttek el a brassói szakemberek" — mondja György Ervin. Számításaik szerint egy-egy ilyen könnyűszerkezetű házba két családot költöztethetnének, az építmények ára pedig 12 000 euróra rúg.
Az áttelepült romák helyzetének rendezése több mint két éve téma. Eddig több megoldási javaslat született, ám a hatóságoknak nem sikerült közös álláspontot kialakítaniuk. A két megye közti területcserét mindkét prefektus támogatta, de elutasította a kormány, arra hivatkozva, hogy veszélyes precedenst teremt. A törvénytelenül itt tartózkodó romák kitoloncolása elképzelhetetlen volt, házépítésre a szászmagyarósiak nem akartak területet biztosítani. Legutóbb az volt a brassói hatóságok ötlete: vegye át Bölön az áttelepülteket, adjon személyazonossági igazolványt, rendezze szociális segélyüket. Ezzel azonban sem a bölöni községvezetés, sem a megye nem értett egyet. A helyzet továbbra is rendezetlen, és az érintettek tulajdonképpen rettegnek minden megoldástól. Jelen pillanatban, ha a bölöni polgármester nem adja össze a kiskorú roma fiatalokat, megteszi a szászmagyarósi.
Múlt szerdán kellett volna Sepsiszentgyörgyre érkeznie Brassó megye prefektusának, hogy megtárgyalják az ügyet, ám látogatása elmaradt. György Ervin hiába várta kollégáját, telefonhívásaira sem volt hajlandó válaszolni. ,,Nincs más választásom, Bukarestben kell támogatást szereznem az elképzelés megvalósításához. A brassóiak csak áltatnak, de nem hajlandóak lépni" — fejtette ki a prefektus lapunknak.